Adong Akot
North Star
Scholarship: Emily Johnson Memorial; Vicki Bourg Memorial
Ghadah Al Qaysi
Lincoln High
Scholarship: Liberty First Credit Union All-Star
Sarah Al-Hify Leon
Southeast
Scholarship: Dave and Jane Firestone
Isaiah Alford
Lincoln High
Scholarship: Melvin Simpson Wrestling
Alicia Andersen
Southeast
Scholarship: James Derr
Alba Argueta
Lincoln High
Scholarship: Marilynn Larson Women in Science; Mary Koenig Goyette Encouragement
Colleen Arnold
Lincoln High
Scholarship: Bill Stephenson; Emily Johnson Swimmers; Sughroue Peterson Education
Josephina Bacon
Northeast
Scholarship: Evans; Shannon L. Drake Memorial
Rhoderick Beery
Southwest
Scholarship: Edupoint Partner-for-Life
Madisen Bell
Southeast
Scholarship: Dayna’s Dream Big
LeeAaron Berks
Lincoln High
Scholarship: Native American; Ralph and Frances Ash Beechner
Vivian Berry
Northeast
Scholarship: Sarah Skean Memorial
Dorian Bobbett
Northeast
Scholarship: Cara Nickolaus Memorial
Thomas Brennan
Northeast
Scholarship: Mike Peterson Memorial
Chanci Buggi
East
Scholarship: Bryan Health Sciences; Richard and Verna Schwieger
Annie Bui
Northeast
Scholarship: Fleming, Wollen, Froher and Standley Real Estate; Lincoln Center Kiwanis Club
Noah Buss
Southwest
Scholarship: Doug Kaltenberger “Coach K”
John Bussen
Southwest
Scholarship: Liberty First Credit Union All-Star
Phoenix Kay Canby
Southeast
Scholarship: Native American
Joey Caruso
Lincoln High
Scholarship: Lincoln Center Kiwanis Club
Keara Castle
Northeast
Scholarship: Dr. Brad Paulson Memorial
Veronica Chapman
East
Scholarship: Lincoln Center Kiwanis Club
Riley Chase
Northeast
Scholarship: Robert O Ifland Eagle Scout; USMC Lt. Seth Pierce
Lexus Church
Lincoln High
Scholarship: Coach Al Schnabel
Zoe Coniglio
Lincoln High
Scholarship: YH/LHS Magnolia
Tatum Custer
Northeast
Scholarship: Liberty First Credit Union All-Star
Mariah Dondinger
Lincoln High
Scholarship: LHS Booster Club
Jacy Claire DuPont
Southwest
Scholarship: Lincoln Area Retired School Personnel; Sally G. and David S. Wysong
Madeline Elbracht
Southeast
Scholarship: Andrews/Lund; Lincoln Center Kiwanis Club
Amro Elimam
Northeast
Scholarship: Rev. Dr. MArtin Luther King, Jr.
Athena Ellis
Northeast
Scholarship: George and Helen Thacker Memorial
Shaemon Hawk Erb
East
Scholarship: Native American
Nicole Fintel
East
Scholarship: Liberty First Credit Union All-Star
Wendy Forlemu
Northeast
Scholarship: Robert D. Carstens
Jillian Fougeron
Southwest
Scholarship: Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.
Zachary Friend
Southeast
Scholarship: Randy Fleming
Brynn Fuelberth
Southeast
Scholarship: Bob Longe Memorial
Aila Ganic
Southwest
Scholarship: Bob Longe Memorial; Lincoln Center Kiwanis Club; Lt. Col. Paul Adams
Alejandro Gonzalez
Lincoln High
Scholarship: John and Geraldine Slama
Kate Gonzalez-Mireles
North Star
Scholarship: Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.
Tariq Goode
North Star
Scholarship: Maxine Zietz
Ayaz Hasan
Northeast
Scholarship: Robert D. Carstens
Josiah Hein
Lincoln High
Scholarship: Wally McNaught
Matthew Ho
North Star
Scholarship: Lincoln Center Kiwanis Club
Thi Hoang
Lincoln High
Scholarship: Glenn and Alice Updegraft
Bouthaina Ibrahim
Northeast
Scholarship: Bob Longe Memorial
Usama Ismail
North Star
Scholarship: Robert and Burnita Den Hartog Family Technology
Selene Izaguirre
East
Scholarship: Lincoln East Paul and Anne Forch
Mary Rose Kaup
Southeast
Scholarship: Dr. William Weyhrauch Memorial
Matthew Keith
Southwest
Scholarship: Lincoln Machine
Jadyn Keller
Northeast
Scholarship: Willie Craft Memorial
Cole Kempcke
Northeast
Scholarship: Velma V. Snook Memorial Music
Jihad Khurmish
Northeast
Scholarship: Robert D. Carstens
Ben Kisicki
Science Focus Program
Scholarship: Michael Berg
Frankie Kohn
Northeast
Scholarship: Steve Westover Memorial
Cara Lechtenberger
Southeast
Scholarship: Thomas Christiansen
Kaw Lee
Lincoln High
Scholarship: Anne S. Buntain
Alexander McIntire
Southwest
Scholarship: Kerry Clark Memorial
Peyton Mickells
East
Scholarship: Lincoln Center Kiwanis Club
Sandra Montoya-Martinez
Lincoln High
Scholarship: Harley Bair; Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.
Ivan Moreno
Lincoln High
Scholarship: Elsie Shandera Teague Nursing
Katie Nelsen
Southeast
Jennifer L. Dorsey Howley Memorial
Katherine Nepper
East
Scholarship: Lincoln Center Kiwanis Club; Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.
Tyson Neukirch
TCA
Scholarship: Kidwell
Helen Newell
Lincoln High
Scholarship: Hugo Aspegren
Phuc Nguyen
Lincoln High
Scholarship: John Dennis Stubbs and Nancy Constantino Stubbs
Maisie Ohlrich
East
Myron and Marilyn Oehlerking
Aye Par
Lincoln High
Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.
Maximilian Pearson
Lincoln High
Scholarship: Bob Longe Memorial
Monica Pester
Lincoln High
Scholarship: Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.
Alexander Petty
East
Scholarship: Bob Longe Memorial
Tracey Pham
Northeast
Scholarship: Lincoln Center Kiwanis Club
Celisa Phillips
Southwest
Scholarship: ATO/LPS
Sam Province
Southeast
Scholarship: Liberty First Credit Union All-Star
Maggie Ramsay
Science Focus Program
Scholarship: Courtney Cusick
Lauren Reis
Southeast
Scholarship: Raph “Bud” Cuca Memorial
Alexis Rieck
Northeast
Scholarship: Reeder-Mueller
Tyler Robertson
Northeast
Scholarship: Doug Kaltenberger “Coach K”
Vincent Roux
Southwest
Scholarship: Kawasaki
Madalyn Noelle Rushing
Southwest
Scholarship: Lincoln Area Retired School Personnel
Alyssah Shane
East
Scholarship: Jon Peterson East Singers
Mckenzie Steiner
Southwest
Scholarship: Janeen A. Tuning Memorial
Kate Tadesse
Lincoln High
Scholarship: JoAnn Maxey
Hieu Tran
Lincoln High
Scholarship: Alden Johnson Family; Joshua D. Grimes
Angelina Tran
Lincoln High
Scholarship: Robert D. Carstens
Christine Trinh
North Star
Scholarship: Liberty First Credit Union All-Star
Kaylie Trumble
North Star
Scholarship: Bob Longe Memorial
Abby Volkmer
East
Scholarship: ANdrea Baker Kabourek Cross Country
Addison Wanser
Southeast
Scholarship: Lincoln Center Kiwanis
Ryan Weyers
Lincoln High
Scholarship: LHS Booster Club
Zantiago Zollicoffer
Lincoln High
Scholarship: Rev. Dr. Martin Luther King, Jr.