2019 Inspire Award Winners!

STUDENT WINNERS

Name School
Sam Abak Lakeview Elementary School
Hana Adam Dawes Middle School
Jihan Aljnabi Science Focus Program
Anna Almeida Costa Arts & Humanities Focus Program
Kendall Anderson Kooser Elementary School
Connie Barreras Ponce Riley Elementary School
Parker Bash Lux Middle School
Cadence Bonneau Moore Middle School
Oliver Brassil Sheridan Elementary School
Emma Brown Eastridge Elementary School
Annie Bui Northeast High School
Genevieve Bundy East High School
Carter Chatelain Humann Elementary School
Gigi Coleman Donald D. Sherrill Education Center
Tiffani Do Arnold Elementary School
Dathan Dohrman Cavett Elementary School
Faith Eberhardt Culler Middle School
Colton Feuerborn Norwood Park Elementary School
Azcia Fleming Lincoln High School
Christian Florian Belmont Elementary School
Addy Foley Hill Elementary School
Marione Forlemu Saratoga Elementary School
Gabe Gillan Brownell Elementary School
Tiegan Gunning Irving Middle School
Ayvah Havel Kahoa Elementary School
Azalia Heider Hartley Elementary School
Alyssa Hellwege Schoo Middle School
Aspen Hemmerling Campbell Elementary School
Keyon Hill Nuernberger Education Center
Avery James Wysong Elementary School
Owen Jantzi Zeman Elementary School
Will Jesske Scott Middle School
Gabbi Johnson Prescott Elementary School
Marshawna Kapke North Star High School
Elise Keller Pound Middle School
Aisha Khan Beattie Elementary School
Aliya Larrabee Huntington Elementary School
Shan Lelane Randolph Elementary School
Miles Martinez Goodrich Middle School
Haley Mellick Morley Elementary School
Melissa Molina West Lincoln Elementary School
Akira Moody Clinton Elementary School
Tracy Nguyen Elliott Elementary School
Ugo Ononaji Meadow Lane Elementary School
Kate Ost Maxey Elementary School
Aiden Ourada Adams Elementary School
Keeli Rabago Bryan Community Focus Program
Sophie Ramsey Everett Elementary School
Vincent Roux The Career Academy
Grace Rus Prescott Elementary School
Kolton Ryba Southeast High School
Lucky Say McPhee Elementary School
November Soe Park Middle School
Elijah Soliz Rousseau Elementary School
Ben Stanley Lefler Middle School
McKenzie Steiner Southwest High School
Matt Stokes Yankee Hill Education Center
Dezirae Swenson Pershing Elementary School
Gideon Terwilleger Calvert Elementary School
Naomi West Holmes Elementary School
Ellie Woodshank Fredstrom Elementary School
Tristan Yates Pyrtle Elementary School
Rylee Zimmerman Roper Elementary School
Jackson Zuspan Kloefkorn Elementary School

STAFF WINNERS

Name School
Nancy Andersen Holmes Elementary School
Clarice Anderson Maxey Elementary School
Sheri Anderson Everett Elementary School
Jesse Andres Goodrich Middle School
Rachael Balleweg Pershing Elementary School
JoAnne Bartek Kahoa Elementary School
Bryan Baxter East High School
Mandy Berlin-Coyle Northeast High School
Lis Brenden Southwest High School
Geron Brown Irving Middle School
Lauren Brunken Kloefkorn Elementary School
Amanda Christensen Fredstrom Elementary School
Ann Clare Lakeview Elementary School
Ryan Clark Nuernberger Education Center
Shelley Clayburn Rousseau Elementary School
Jen Cunningham Kooser Elementary School
Ben Davis Park Middle School
Darrell Dinneen Sheridan Elementary School
Emily Dvorak Arts & Humanities Focus Program
Anya Edwards Lefler Middle School
Tonia Ehlers Morley Elementary School
Penny Ford Adams Elementary School
Melissa Garcia-Wright McPhee Elementary School
Karla Halpine Lux Middle School
Jen Haney Humann Elementary School
Matt Hansen Yankee Hill Education Center
Barbara Hardy Lincoln High School
Mary Harris Randolph Elementary School
Chandra Hastings North Star High School
Connie Heckman Beattie Elementary School
Marilyn Hernandez Brownell Elementary School
Trisha Hoppmann Clinton Elementary School
Mark James Science Focus Program
Tyler Johnson Roper Elementary School
Josh Jones The Career Academy
Renee Jones Bryan Community Focus Program
Robin Jones Scott Middle School
Laura Katt Campbell Elementary School
Catelyn Kenney Hartley Elementary School
Julie Krueger Southeast High School
Dereck Lambert Elliott Elementary School
Erin Lukin Saratoga Elementary School
Mark Lyon Belmont Elementary School
Krista Mangers Norwood Park Elementary School
Sarah McMaster Huntington Elementary School
Diana Metcalf West Lincoln Elementary School
Kim Morock Zeman Elementary School
Madeline Noonan Riley Elementary School
Katie Nystrom Wysong Elementary School
Amber Oligmueller Moore Middle School
Deb Pohlmann Pound Middle School
Lori Pope Cavett Elementary School
Matt Rinne Pyrtle Elementary School
Lorie Safford Calvert Elementary School
Angela Smail Culler Middle School
Julie Snyder Arnold Elementary School
Shari Stock Prescott Elementary School
Michelle Stoneman Hill Elementary School
Cody Thatcher Schoo Middle School
Cyndi Tyler Meadow Lane Elementary School
Sydney Vondra Mickle Middle School
Lisa Walker Donald D. Sherrill Education Center
Cara Walz Mickle Middle School
Mia Watson Eastridge Elementary School
Hannah Wid Dawes Middle School

INSPIRE SCHOOL

Lefler Middle School Jessie Fries, principal