2018 Inspire Award Winners

Staff Award Winners
Pam Cassel Adams Elementary School
Ali Cheney Arnold Elementary School
Chelsea Joekel Beattie Elementary School
Marnie Zabel Belmont Elementary School
Jill Hitz Brownell elementary School
Laura Oehring Calvert Elementary School
Christi ten Bensel Campbell Elementary School
Troy Baker Cavett Elementary School
Pam West Clinton Elementary School
Jamie Kailing Eastridge Elementary School
Rhonda Mueller Elliot Elementary School
Jessica Foote Everett Elementary School
Rochelle Settles Fredstrom Elementary School
Amber Atkinson Hartley Elementary School
Hien Trinh Hill Elementary School
Jen Barton Holmes Elementary
Schyler Lindekugel-Sullivan Humann Elementary School
Jacob Loos Huntington Elementary School
Sue Hedrick Kahoa Elementary School
Kristen Riley Kloefkorn Elementary School
Bob Haack Kooser Elementary School
Sheryl Clark Lakeview Elementary School
Nancy Jagadich Maxey Elementary School
Rose Trudell McPhee Elementary School
Hannah Kring Meadowlane Elementary School
Karen Fischer Morley Elementary School
Joan Neukirch Norwood Park Elementary School
Brandi Weymuth Pershing Elementary School
Nancy Bare Prescott Elementary School
Tiffany Young Pyrtle Elementary School
Erin Indra Randolph Elementary School
Barb Smith Riley Elementary School
Charlene Simpson Roper Elementary School
Karla Rien Rousseau Elementary School
Holly Gaylord Saratoga Elementary School
Laura Keller Sheridan Elementary School
Kristen Zechmann West Lincoln Elementary School
Stephanie Drake Wysong Elementary
David Kage Zeman Elementary School
Sara Halama Culler Middle School
Myeisha Essex Dawes Middle School
Jackie Lafollette Goodrich Middle School
Deb Cox Irving Middle School
Emmary Grieger Lefler Middle School
Myrna Bornemeier Lux Middle School
Michelle Charf Mickle Middle School
Luke Luxford Moore Middle School
Becky Henning Park Middle School
Roger Cattle Pound Middle School
Tish Rezac Schoo Middle School
Lillie Myles Scott Middle School
Diane Wilson-Dunning East High School
Sydney Jensen Lincoln High School
Lanny Bolles North Star High School
Jocelyn Crabtree Northeast High School
Kelley Winter Southeast High School
Courtney Monroe Southwest High School
Bobbie Roesler Arts and Humanities Focus
Dwight Brown Bryan Community Focus
Holli Erickson Don D. Sherrill Education Center
Morgan Cook Nuernberger Education Center
Matt Johnson Science Focus Program
Ruth Lohmeyer The Career Academy
Mandy Blankenship Yankee Hill Focus Program

 

 

Student Award Recipients
Melanie Wiggins Adams Elementary School
Soren Vesely Arnold Elementary School
Avery Zabawa Beattie Elementary School
Emily Pina Belmont Elementary School
Paola Izaguirre Brownell Elementary School
Katriese Greitens Calvert Elementary School
Harlem Daniels Campbell Elementary School
Isaac Baumert Cavett Elementary School
Silvia Ahmed Clinton Elementary School
Ruby Witherspoon Eastridge Elementary School
Maggie Gordon Elliot Elementary School
Janeli Gonzalez Everett Elementary School
Madison Lemons Fredstrom Elementary School
Jayden Jensen Hartley Elementary School
Sandarika Warjri Hill Elementary School
Rylee McCune Holmes Elementary
Grace Troyer Humann Elementary School
Jaydie Alvarez Huntington Elementary School
Lexi Robinson Kahoa Elementary School
Kennedy Johnson Kloefkorn Elementary School
Marley Anthens Kooser Elementary School
Avalon Bartek Lakeview Elementary School
Helina Cooper Maxey Elementary School
Josue Alvarez Duran McPhee Elementary School
Nyamac Wal Meadow Lane Elementary
Mia Roberts Morley Elementary School
Lydia Atim Norwood Park Elementary School
Madison Miller Pershing Elementary School
Tosin Ogunsemimo Prescott Elementary School
Allison Hendricks Pyrtle Elementary School
Maci Broekemeier Randolph Elementary School
Claudia Licht Riley Elementary School
Anthony Aden Roper Elementary School
Rayce Hornung-Relka Rousseau Elementary School
Nevaeh Amory Saratoga Elementary School
Elijah Mulliner Sheridan Elementary School
Steven Opon Perez West Lincoln Elementary School
Brinley Falkinburg Wysong Elementary School
Phoenix Braatz Zeman Elementary School
Zein Saleh Culler Middle School
Savannah McMullen-Larson Dawes Middle School
Hannah Andersen Goodrich Middle School
Reagan Mulliner Irving Middle School
Jafar Liebers Lefler Middle School
McKenna Weber Lux Middle School
Monty Meyer Mickle Middle School
Hayden Boyd Moore Middle School
Trinity Ross Park Middle School
Thao Tran Pound Middle School
Madison Burback Schoo Middle School
Gabrielle Roesch Scott Middle School
Laura Francisco East High School
Karolin Murad Lincoln High School
Olivia Foster North Star High School
Jarod White Northeast High School
Frida Aguilera De La Torre Southeast High School
Alaina Lacy Southwest High School
Lily Reineke Arts & Humanities Focus Program
Ivie Lemond Bryan Community School
Kade Baker Don D. Sherrill Education Center
Will Guthrie Science Focus Program
Trent Rittenhouse Yankee Hill
Jairo Opon Perez The Career Academy